Očekávané makroekonomické události týdne 21. - 25.11. eurozóna: Předstihové ukazatele PMI a Ifo i v listopadu velmi oslabeny, růst HDP Německa ve třetím kvartálu oslabil

Makroekonomický zpravodaj
  |  
21.11.2022
  |  
Josef Kvarda
Index PMI zpracovatelského průmyslu, služeb a ekonomické aktivity Francie, Německa a eurozóny (11 2022, 23.11.), index podnikatelského klimatu Německa Ifo (11 2022, 24.11.) a hrubý domácí produkt Německa (3Q 2022, revize, detaily, 25.11.) jsou hlavní makroekonomické události týdne 21. - 25.11 eurozóny. Recese ekonomické aktivity eurozóny se ve srovnání s říjnem měla trochu zvýšit. Naopak firemní sentiment Německa má posílit se zvýšením očekávání. Ekonomika Německa ve třetím čtvrtletí potvrdila zpomalení svého růstu.

Index PMI zpracovatelského průmyslu, služeb a ekonomické aktivity Francie, Německa a eurozóny (11 2022, 23.11.): Recese ekonomické aktivity eurozóny se ve srovnání s říjnem měla trochu zvýšit.Německo patří k současnou krizí nejzasaženějším ekonomikám eurozóny, recese ekonomickoé aktivity zpracovatelského průmylsu, služeb i ekonomické aktivity již je značná podobně jako recese zpracovatelského průmyslu eurozóna. Mírnou recesi hlásí služby a ekonomická aktivita eurozóny i zpracovatelský průmysl Francie. Služby a ekonomická aktivita Francie ještě v říjnu vykazovaly malý růst.

Index podnikatelského klimatu Německa Ifo (11 2022, 24.11.): Firemní sentiment Německa má posílit se zvýšením očekávání. Ta jsou nyní velmi pesimistická, o dost více, než hodnocení současné situace. Zlepšení svého indexu sentimentu ekonomických očekávání za listopad institut ZEW připsal očekávanému poklesu inflace. Celkově firemní sentiment je slabý.

Hrubý domácí produkt Německa (3Q 2022, 25.11.): Ekonomika Německa ve třetím čtvrtletí potvrdila zpomalení svého růstu. Ten je již slabý. Detailní data by měla ukázat oslabení růstové dynamiky služeb.

Očekávaný dopad událostí na trhy: Slabost předstihových ukazatelů je příznivá pro dluhopisy, nepříznivá pro akcie a euro.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia