Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell podle očekávání ve vystoupení nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku

Makroekonomický zpravodaj
  |  
29.09.2022
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Jerome Powell podle očekávání ve vystoupení nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku. Fed agresivně zvyšuje úrokové sazby a na posledním zasedání monetární politiky 20. - 21.9. predikoval výrazně silnější tempo zvyšování než dle projekce v červnu, až o 1 procentní bod více. Cíl jeho hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate by se tak měl letos zvýšit podle uvedených projekcí až na 4,4 %. Důvodem je vysoká inflace, inflační tlaky, nejistoty a rizika.

USA: Vystoupení guvernéra centrální banky Federálního rezervního systému Jerome Powella na Konferenci výzkumu komunitního bankovnictví 2022 v Saint Louis (Missouri)

Rozbor, důležité komentáře: Guvernér centrální banky Spojených států amerických Jerome Powell podle očekávání ve vystoupení nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku. 

Powell zmínil význam komunitního bankovnictví pro ekonomiku i ve vztahu k politice dohledu a regulace. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Guvernér centrální banky Spojených států amerických Jerome Powell podle očekávání ve vystoupení nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku. 

Fed agresivně zvyšuje úrokové sazby a na posledním zasedání monetární politiky 20. - 21.9. predikoval výrazně silnější tempo zvyšování než dle projekce v červnu, až o 1 procentní bod více. Cíl jeho hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate by se tak měl letos zvýšit podle uvedených projekcí až na 4,4 %. Důvodem je vysoká inflace, inflační tlaky, nejistoty a rizika. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia