Makroekonomické a finanční události eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová řekla, že ECB na prosincovém zasedání představí principy kvantitativní utahování

Makroekonomický zpravodaj
  |  
22.11.2022
  |  
Josef Kvarda
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová řekla, že ECB na prosincovém zasedání monetární politiky představí principy kvantitativní utahování, tj. prodejů nakoupených dluhopisů z doby kvantitativního uvolňování. Potvrdila rovněž stávající rétoriku banky, že úrokové sazby bude nadále zvyšovat. Komentáře prezidentky potvrzují, že ECB pokračuje v utahování monetární politiky kvůli stále rostoucí vysoké inflaci.

Eurozóna: Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na Evropském bankovním kongresu na téma Monetární politika v novém prostředí ve Frankfurtu nad Mohanem

Rozbor, důležité komentáře: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová řekla, že ECB na prosincovém zasedání monetární politiky představí principy kvantitativní utahování, tj. prodejů nakoupených dluhopisů z doby kvantitativního uvolňování. Potvrdila rovněž stávající rétoriku banky, že úrokové sazby bude nadále zvyšovat.

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová řekla, že ECB na prosincovém zasedání monetární politiky představí principy kvantitativní utahování, tj. prodejů nakoupených dluhopisů z doby kvantitativního uvolňování. Komentáře prezidentky potvrzují, že ECB pokračuje v utahování monetární politiky kvůli stále rostoucí vysoké inflaci.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia