Makroekonomické a finanční události ČR: Guvernér ČNB Michl potvrdil stagnaci úrokových sazeb

Makroekonomický zpravodaj
  |  
30.11.2022
  |  
Josef Kvarda
Guvernér České národní banky Aleš Michl potvrdil současný převažující názor výkonné bankovní rady banky, že další správný směr úrokových sazeb je jejich stagnace. ČNB tak pravděpodobně úrokové sazby nebude měnit ani na posledním letošním zasedání monetární politiky bankovní rady 21.12.

ČR: Vystoupení guvernéra České národní banky Aleše Michlana Masarykově univerzitě v Brně

Rozbor, důležité komentáře: Guvernér České národní banky Aleš Michl potvrdil současný převažující názor výkonné bankovní rady banky, že další správný směr úrokových sazeb je jejich stagnace. ČNB tak pravděpodobně úrokové sazby nebude měnit ani na posledním letošním zasedání monetární politiky bankovní rady 21.12.

Michl dále řekl, že preferuje trend posilování koruny k euru.

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Guvernér České národní banky Aleš Michl potvrdil současný převažující názor výkonné bankovní rady banky, že další správný směr úrokových sazeb je jejich stagnace. ČNB tak pravděpodobně úrokové sazby nebude měnit ani na posledním letošním zasedání monetární politiky bankovní rady 21.12.

ČNB po roce ostrého zvyšování již úrokové sazby od letošního léta nemění, přestože inflace zatím nenaznačila ani kulminaci a Mezinárodní měnový fond bance doporučil úrokové sazby zvyšovat. Banka věří, že přínos zvyšování úrokových sazeb by již nebyl velký a že inflace již začne brzo klesat na pozadí oslabení ekonomiky a zpožděným dopadem zvyšování úrokových sazeb.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia