Akciové trhy: Globální medvědí akciový trh podle Goldman Sachs ještě neskončil

Makroekonomický zpravodaj
  |  
22.11.2022
  |  
Josef Kvarda
Investiční banka Spojených států amerických Goldman Sachs 21.11. varovala, že globální medvědí akciový trh ještě neskončil s tím, jak teprve přijdou vrchol úrokových sazeb, dno síly zhoršení globálního ekonomického růstu a snížené valuace, které budou reflektovat pravděpodobnou hospodářskou recesi.

"Stále myslíme, že krátkodobá trajektorie akciových trhů pravděpodobně bude volatilní a klesající před dosažením konečného dna v roce 2023," uvádí v komentáři Goldman Sachs. Podle banky hlavní akciový index USA S&P 500 ke konci roku 2023 bude dosahovat kolem 4 000 bodů, tedy přibližně se ziskem pouhého 1 % vůči aktuálním kotacím indexu s nulovým růstem zisků.

V roce 2023 banka čeká pokles zisků o 8 % pro firmy evropského indexu STOXX 600, zatímco pro firmy hlavního akciového indexu Japonska čeká růst zisků 3 % stejně jako pro firmy indexu MSCI Asia-Pacific bez Japonska.

Goldman Sachs čeká, že investoři začnou započítávat očekávání býčího trhu v roce 2023. "Čekáme, že trhy budou přecházet do fáze "Naděje" příštího býčího trhu v určitém bodě roku 2023, ale z nižší úrovně," sdělila instituce.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia