Očekávané makroekonomické a finanční události týdne 10. - 14.10. eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová potvrzuje delší působení inflačních tlaků a pokračování útlumu expanze monetární politiky

Makroekonomický zpravodaj
  |  
07.10.2022
  |  
Josef Kvarda
Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové (12.10.) je hlavní makroekonomickou a finanční událostí týdne 10. - 14.10. eurozóny. Lagardeová pravděpodobně potvrdí rétoriku banky posledního zasedání měnové politiky 8.9. Tehdy banka uvedla signály dalšího zvyšování úrokových sazeb.

Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové v konverzaci s prezidentem a ředitelem Institutu mezinárodních financí Timem Adamsem na Výročním členském zasedání IIF 2022 (12.10.): Lagardeová pravděpodobně potvrdí rétoriku banky posledního zasedání měnové politiky 8.9. Tehdy banka uvedla signály dalšího zvyšování úrokových sazeb. Zvyšování úrokových sazeb je příznivé pro euro a nepříznivé pro akcie a dluhopisy, i když monetární politika ECB jako celek ještě zůstává expanzivní (přes zastavení kvantitativního uvolňování a zvyšování úrokových sazeb od letošního druhého pololetí) vzhledem k tomu, že úrokové sazby jsou stále nízké a objem nakoupených cenných papírů a tím i zvýšení peněz v oběhu jsou masivní. 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia