Index spotřebitelského sentimentu Conference Board (3 2022, 29.3.): Spotřebitelský sentiment má meziměsíčně drobně oslabit. Přesto má zůstat solidní. Spotřebitelská nálada zůstává neotřesena i přes silnou inflaci a nejistoty s válkou na Ukrajině. Daří se totiž ekonomice, trh práce je silný stejně jako růst mezd.
Index cen spotřebitelských výdajů PCE (2 2022, 31.3.): Silná spotřebitelská inflace stále neochabuje. Minimálně krátkodobě ještě posílí v souvislosti s Ukrajinskou krizí. Podle guvernéra centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powella inflace zůstane silná déle, než se čekalo, dlouhodobě ale stále věří jejímu poklesu. Konkrétně čeká, že zamíří k cíli Fedu 2 % během tří let.
Firemní barometr Chicaga (3 2022, 31.3.): Meziměsíčně růst ekonomické aktivity regionu významně zastoupeného automobilovým průmyslem má posílit, celkově má zůstat solidní.
Měsíční zpráva trhu práce (3 2022, 1.4.): Trh práce se pohybuje u stavu plné zaměstnanosti, domnívá se centrální banka USA. Navíc, trh čeká, že růst zaměstnanosti v březnu zůstane silný (v průměru kolem 500 000). Míra nezaměstnanosti má klesnout na 3,7 % z 3,8 % v únoru a přiblížit se tak předkoronavirovému multidekádnímu minimu 3,5 % (dopsaženému v letech 2019 a naposledy v únoru 2020). Růst mezd je robustní, za březen a únoru ale trh predikuje jeho výraznější zpomalení.
Index ISM zpracovatelského průmyslu (3 2022, 1.4.): Růst aktivity zpracovatelského průmyslu se má lehce snížit, má však zůstat silný. Potíže odvětví, nedostatek zdrojů, výpadky dodávek a růst cen vstupů přetrvávají, což dále vyostří Ukrajinská krize.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Robustní spotřebitelský sentiment, růst regionální ekonomické aktivity, silného trhu práce i zpracovatelského průmyslu jsou příznivé pro akcie a dolar a nepříznivé pro zlato a dluhopisy. Silná inflace je nepříznivá pro akcie, dolar, dluhopisy a zlato.