Index PMI zpracovatelského průmyslu, služeb a ekonomické aktivity Francie, Německa a eurozóny (12 2021, 16.12.): Vůči listopadu mají předstihové indikátory oslabit, tj. indexy PMI Francie, Německa a eurozóny by měly ukázat poněkud nižší dynamiku růstu. Přesto růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny by měl zůstat silný a růst aktivity služeb a ekonomické aktivity solidní. Aktivita ve službách a zpracovatelského průmyslu by měla růst v Německu drobně resp. silně, naopak ve Francii se čeká růst obou odvětví podobně solidní.
Rozhodnutí Evropské centrální banky monetární politiky včetně kvantitativního uvolňování a úrokových sazeb (16.12.): ECB úrokové sazby nezmění, naznačuje ale redukci kvantitativního uvolňování. Podoba tohoto kroku vzhledem k mimořádným nejistotám koronavirové pandemie a inflace ale ani v posledních dnech nebyla zřejmá. Podle prozatímních informací bankéři se zvyšováním úrokových sazeb nepočítají minimálně ještě v roce 2022.
Index Ifo (12 2021, 17.12.): Vůči listopadu mají předstihové indikátory oslabit. Index Ifo by zapsal již 6. meziměsíční pokles v řadě. Pokles druhého pololetí tohoto roku roztlačil zpracovatelský průmysl, s poryvem koronavirové pandemie se opět přidalo snížení optimismu služeb a obchodu. Naopak drobné oživování sentimentu během celé koronavirové pandemie od propadu na jaře 2020 si udržuje stavebnictví.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Předstihové ukazatele ekonomické aktivity ve druhém pololetí trendově slábnou, což je nepříznivé pro akcie a euro a příznivé pro dluhopisy, na druhou stranu by si i na konci roku měly udržet solidní hladiny. Podobně útlum expanze monetární politiky ECB bude nepříznivý pro akcie a dluhopisy a dobrý pro euro, ale míra podpory ze strany centrální banky zůstane ultrauvolněná.