Firemní barometr Chicaga (1 2022, 31.1.): Firemní barometr Chicaga má vůči prosinci lehce oslabit. Adekvátně by se měl růst regionální ekonomické aktivity snížit, měl by ale zůstat velmi silný.
Index ISM zpracovatelského průmyslu (1 2022, 1.2.): Index má vůči prosinci klesnout, přesto růst aktivity sektoru i přes oslabení by měl zůstat silný. Data v posledních měsících ukázala dílčí pokles cenových tlaků, které ale zůstávají silné. Chronická slabá místa odvětví, nedostatek materiálů, pracovní síly, zpožďování dodacích termínů a zmíněná silná inflace vstupů ale zůstávají.
Produktivita práce, mzdy a jednotkové pracovní náklady (4Q 2021, 3.2.): Růst produktivity práce, mezd a jednotkových pracovních nákladů ve čtvrtém čtvrtletí má zůstat nadprůměrný. Produktivita práce roste nadprůměrně, když setrvale robustní růst ekonomické aktivity narušují výpadky zaměstnanosti poryvy koronavirových vln. Zesiluje růst mezd a tím i jednotkových pracovních nákladů.
Index ISM služeb (1 2022, 3.2.): Index má vůči prosinci klesnout. Růst aktivity služeb by se tak měl snížit z velmi silné rychlosti na silnou. Data v posledních měsících ukázala dílčí pokles cenových tlaků, které ale zůstávají silné. Chronická slabá místa odvětví, nedostatek materiálů, pracovní síly, zpožďování dodacích termínů a zmíněná silná inflace vstupů ale zůstávají. Služby jako hlavní reprezentant domácí ekonomiky může být zasažen novou zimní silnou vlnou koronavirových infekcí.
Měsíční zpráva trhu práce (1 2022, 4.2.): Růst zaměstnanosti se má meziměsíčně nepatrně zvýšit. Stále je robustní, přičemž ekonomika se blíží stavu plné zaměstnanosti s mírou nezaměstnanosti na konci roku 2021 3,9 %. Centrální banka USA s tímto ohledem považuje cíl plné zaměstnanosti prakticky za splněný a orientuje se tak dominantně na trvaleji silnou inflaci s cílem snížit ji utahováním monetární ultraexpanze redukcí nákupu cenných papírů a zvyšováním úrokových sazeb.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Robustní růst regionální ekonomické aktivity, aktivity zpracovatelského průmyslu, služeb a trhu práce jsou příznivé pro akcie a dolar a nepříznivé pro zlato a dluhopisy. Pro akcie, dluhopisy, zlato a dolar je příznivý i nadprůměrný růst produktivity práce, naopak silný růst mezd a jednotkových pracovních nákladů je pro tyto trhy jako motor silné inflace nepříznivý s výjimkou dolaru, který tento trend posiluje.