Indexy PMI zpracovatelského průmyslu, služeb a ekonomické aktivity Francie, Německa a eurozóny (2 2022, 21.2.): Indexy by se měly meziměsíčně v únoru zvýšit. Ekonomika s ustupující koronavirovou pandemií by měla oživovat, její růst je obecně solidní, podobný v Německu i Francii.
Index podnikatelského klimatu Německa Ifo (2 2022, 22.2): Indexy by se měly meziměsíčně v únoru zvýšit. Pomoci k růstu by mělo silnější hodnocení současné situace i očekávání. Důvodem je očekávání další vlny oživení růstu hospodářství s předpokládaným ústupem současné expanze koronavirové pandemie během prvního pololetí. Index Ifo tak jako tak spočívá na solidních hladinách před prvním úderem koronaviru na jaře 2020.
Hrubý domácí produkt Německa (4Q 2022, revize, detaily, 25.2.): Výrazné zpomalení růstu HDP Německa ve čtvrtém čtvrtletí patřilo v eurozóně k nejvýznamnějším, data by měla ukázat tak jak již indikoval statistický úřad, že v posledním kvartálu roku v Německu sešláply výdajovou brzdu domácnosti i firmy. Zpomalení růstu ekonomiky Německa je výraznější než v jiných zemích eurobloku kvůli tomu, že v Německu větší část ekonomiky zaujímá zpracovatelský průmysl, který byl od druhého pololetí 2021 zvlášť zasažen produkčními omezeními.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Solidní předstihové ukazatele jsou příznivé pro akcie a euro a nepříznivé pro dluhopisy. Silné zpomalení růstu německé ekonomiky je příznivé pro dluhopisy a nepříznivé pro akcie a euro.