Index spotřebitelských cen CPI (3 2022, 12.4.): Spotřebitelská inflace má s Ukrajinskou krizí v březnu akcelerovat, její jádro ale má naznačit pokles růstu cen. V meziročním srovnání se má inflace zvýšit na 8,3 % z 7,9 % v únoru, jádrová inflace bez cen potravin a energií ve stejném srovnání má posílit na 6,6 % z 6,4 % v únoru. centrální banka Spojených států amerických Federální rezervní systém sice počítá s o něco větší inflací USA, ale i tak předpokladá její pokles do přijatelného pásma 2 - 3 % v letech 2023 a 2024.
Index producentských cen PPI (3 2022, 13.4.): Průmyslová inflace včetně svého jádra mají naznačit pokles růstu cen. V meziročním srovnání inflace v únoru byla zvýšit na 8,3 % z 7,9 % v únoru, jádrová inflace bez cen potravin a energií ve stejném srovnání má posílit na 6,6 % z 6,4 % v únoru. centrální banka Spojených států amerických Federální rezervní systém sice počítá s o něco větší inflací USA, ale i tak předpokladá její pokles do přijatelného pásma 2 - 3 % v letech 2023 a 2024.
Maloobchodní tržby (3 3022, 14.4.): Maloobchodní tržby mají stále růst robustně. Spotřebitelský sentiment se drží na solidní hladině, lidé se neobávají o ekonomiku a práci přes Ukrajinskou krizi a sžíravou vysokou inflaci. Proto i spotřeba domácností stále roste robustně.
Index současné obecné ekonomické aktivity Federální rezervní banky New Yorku (4 2022, 15.4.): Ekonomická aktivita dle firem zpracovatelského průmyslu regionu New Yorku se má po robustnějším poklesu v březnu vrátit alespoň do drobného růstu. Firmy stále čelí silnému růstu cen vstupů a silnému zpoždování dodávek. Výhledy pro druhé pololetí roku ale zůstávají solidní.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Silná inflace je nepříznivá pro akcie, dluhopisy i dolar, je ale příznivá pro zlato. Silný růst spotřeby domácností je příznivý pro akcie a dolar a nepříznivý pro zlato a dluhopisy. Slabost regionální ekonomické aktivity je nepříznivá pro akcie a dolar a příznivá pro zlato a dluhopisy.