Vystoupení guvernéra centrální banky Spojených států amerických, Federálního rezervního systému, Jerome Powella (29.11.) a na téma Koronavirus a Zákon koronavirové pomoci a ekonomického zabezpečení ve výboru Záležitostí bankovnictví, bydlení a měst horní komory Kongresu Senátu (30.11.): Powell naznačí, zda se inflační nebezpečí dále zvýšila a zvyšování úrokových sazeb přijde dříve. Jeho listopadové komentáře naznačovaly posun tímto směrem stejně jako zápis zasedání Fedu monetární politiky 2. - 3.11.
Firemní barometr Chicaga (11 2021, 30.11.): Ekonomická aktivita regionu Chicaga roste velmi silně. Trh čeká, že stejný růst jako v říjnu bude ohlášen i v listopadu. Taky jiná listopadová data regionální ekonomické aktivity východu USA vykazovala robustní růst.
Index spotřebitelského sentimentu Conference Board (11 2021, 30.11.): Spotřebitelský sentiment zůstává solidní. Koronavirový fenomén ke konci roku ustoupil v USA do pozadí a domácnosti hodnotí pozitivně silný růst ekonomiky i trhu práce ovšem při zvýšené inflaci.
Index ISM zpracovatelského průmyslu (11 2021, 1.12.): Velmi silný růst aktivity zpracovatelského průmyslu má pokračovat i v listopadu, o něco více, než v říjnu. Odvětví se stále potýká s nabídkovými limity, nedostatkem či zpožďováním dodávek produkčních komponent i pracovních zdrojů a velmi prudkým růstem cen vstupů.
Trh práce (11 2021, 3.12.): Poté, co růst zaměstnanosti ve druhé polovině léta značně zpomalil růst koronavirových případů se robustní růst zaměstnanosti obnovil. Tento vývoj se má potvrdit i za listopad, růst zaměstnanosti má ještě poněkud zrychlit. Míra nezaměstnanosti stále klesá, v listopadu by měla sestoupit na 4,5 %, zatím růst mezd se zvyšuje.
Index ISM služeb (11 2021, 3.12.): Velmi silný růst aktivity služeb má pokračovat i v listopadu, i když méně, než v říjnu, kdy byl historicky rekordní. Odvětví se stále potýká s nabídkovými limity, nedostatkem či zpožďováním dodávek produkčních komponent i pracovních zdrojů a velmi prudkým růstem cen vstupů.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Pokračování velmi expanzivní monetární politiky Fedu je příznivé pro akcie, dluhopisy a zlato a nepříznivé pro dolar, i když Fed zahajuje útlum kvantitativního uvolňování a zvažuje vhodné časování zvyšování úrokových sazeb. Velmi silný růst regionální ekonomické aktivity, zpracovatelského průmyslu, zaměstnanosti a služeb je příznivý pro akcie a dolar a nepříznivý pro zlato a dluhopisy stejně jako solidní spotřebitelský sentiment.