Bullard v interview pro agenturu Reuters vyjádřil nesouhlas s některými názory, že ekonomika v blízké budoucnosti míří do bankovní krize, (hospodářské) recese nebo obou těchto jevů. "Trh práce právě vypadá velmi velmi silný. A konvenční modroustí je, že pokud máte silný trh práce, projevuje se to v silné spotřebě...a ta tvoří velký díl ekonomiky...nevypadá to jako moment predikovat, že máte recesi v druhé polovině 2023," řekl.
Pokud by březnové selhání dvou amerických bank podle Bullarda mělo zažehnout krizi, pravděpodobně by se to ukázalo v indikátorech jako je index finančního stresu Fedu Saint Louis. Index po kolapsu banky Silicon Valley Bank 10. března sice vyskočil přibližně k hodnotě 1,5, rychle se ale vrátil k normálním hodnotám. "Pokud byste měly z tohoto skutečně dostat významnou finanční krizi, index by vylétl na hodnoty 4 či 5. Nyní je nula. Index narostl až nad 5 bodů v úvodu koronavirové pandemie v roce 2020.
Trh i představitelé Fedu se shodují v tom, že cíl hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate centrální banky Federálního rezervního systému na příštím zasedání monetární politiky 2. - 3.5. bude třeba zvýšit ještě o 25 bps ze současných 4,75 - 5,00 %. Bullard ale preferuje zvýšení ještě o 50 bps silnější k 5,5 - 5,75 %.
S reflexí současné nestability bankovního sektoru a smíšených makroekonomických dat finanční trhy skrze futures kontrakty úrokových sazeb po stále robustní březnové zprávě trhu práce (vykazující jen drobné ochlazení) a smíšených dat inflace ukazují přibližně šanci resp. očekávání, že Fed opět zvýší cíl své hlavní úrokové sazby Fedu Federal Funds Rate na svém příštím zasedání 2. - 3.5. momentálně nastavený na 4,75 - 5,00 % o 25 bps s pravděpodobností okolo 87 % (podle indikátoru CME Group FedWatch Tool), podobně jako před komentáři Bullarda. Šance dalšího zvýšení cíle o 25 bps na následujícím zasedání monetární politiky Fedu 13. - 14. 6. trh oceňoval rovněž beze změn pravděpodobností kolem 22 %.
Prezident dále řekl, že cítí, že směr pro úrokové sazby bude "déle výše" s cílem získat jistotu, že inflace bude plně pod kontrolou, jakmile úrokové sazby dorazí na hladinu považovanou za "dostatečně restriktivní" k zpomalení inflace.
Podle něj to nebude vyžadovat velký vzestup míry nezaměstnanosti. Zabere to ale více času pro lidi, firmy a místní vlády utratit své úspory z éry pandemie a jakmile tato spotřeba zpomalí, cenová konkurence mezi firmami časem zpomalí růst cen.
"Inflace se sníží, ale ne tak rychle, jak čeká Wall Street," upozornil Bullard.