Makroekonomické a finanční události eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová opakovala, že ECB se nechystá k zvyšování úrokových sazeb, inflace podle ní letos klesne

Makroekonomický zpravodaj
  |  
23.02.2022
  |  
Josef Kvarda
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová opakovala, že ECB se nechystá k zvyšování úrokových sazeb, inflace podle ní letos klesne. Komentáře nepřekvapily. ECB ohlásila od letošního roku redukci nákupu cenných papírů vzhledem k zvýšené inflaci.

Eurozóna: Uvozovací vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové k plenárnímu zasedání Evropského parlamentu k výroční zprávě ECB

Rozbor, důležité komentáře: Lagardeová opakovala, že ECB se nechystá k zvyšování úrokových sazeb, inflace podle ní letos klesne. Očekávání zdůvodnila vývojem inflačních očekávání a faktem, že poptávkové podmínky eurozóny se nepřehřívají. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová opakovala, že ECB se nechystá k zvyšování úrokových sazeb, inflace podle ní letos klesne. Komentáře nepřekvapily. ECB ohlásila od letošního roku redukci nákupu cenných papírů vzhledem k zvýšené inflaci. 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia