Akciový trh USA: Wall Street končil divoký rok blízko rekordních maxim

Makroekonomický zpravodaj
  |  
03.01.2022
  |  
Josef Kvarda
Wall Street v pátek zavíral blízko svých historicky rekordních maxim během slabšího obchodování poslední obchodní seance roku 2021, která zpečetila druhý rok oživení z globální koronavirové pandemie.

V úterý hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) klesl 0,26 % na 4 766 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) oslabil 0,16 % na 36 338 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,61 % na 15 645 bodů.  

V roce 2021 index S&P 500 vzrostl 27 %, index Dow Jondes Industrial Average posílil 18,73 % a index Nasdaq Composite vyrostl 21,4 %. Všechny tři hlavní akciové indexy zaznamenaly růsty i v prosincovém vyjádření i v mezikvartálním srovnání. 

Páteční objem 7,6 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 10,55 mld. zobchodovaných akcií. 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia