Očekávané makroekonomické a finanční události týdne 14. - 18.3. eurozóna: Válka na Ukrajině srazí březnový sentiment výhledu i ekonomickou situaci indexů ZEW, Lagardeová potvrdí redukci ultraexpanze monetární politiky ECB

Makroekonomický zpravodaj
  |  
11.03.2022
  |  
Josef Kvarda
Index ZEW sentimentu ekonomických očekávání a současné situace Německa resp. eurozóny (3 2022, 15.3) je hlavní makroekonomickou událostí týdne 14. - 18.3. eurozóny. Válka srazí výhled ale i současné ekonomické podmínky, čeká trh. Lagardeová potvrdí redukci ultraexpanze monetární politiky ECB.

Index ZEW sentimentu ekonomických očekávání a současné situace Německa resp. eurozóny (3 2022, 15.3): Válka srazí výhled ale i současné ekonomické podmínky, čeká trh. Data jsou jedny z prvních, které již zachytí invazi Ruské federace na Ukrajinu. 

Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na 31. světovém ekonomickém summitu v Berlíně (15.3.) a na konferenci ECB a její pozorovatelé 22 be Frankfurtu nad Mohanem (17.3.):  Lagardeová potvrdí redukci kvantitativního uvolňování. Důvodem je silná inflace, kterou navýšila Ukrajinská krize a to i přes nepříznivý dopad na ekonomický růst. 

Očekávaný dopad událostí na trhy: Pád ekonomického stavu i výhledu je příznivý pro dluhopisy, nepříznivý pro akcie a euro. Ultraexpanze monetární politiky, která je příznivá pro akcie a dluhopisy a nepříznivá pro euro, stále bude pokračovat, byť ECB naznačuje její krácení. 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia