Makroekonomické události USA: Index ISM zpracovatelského průmyslu v únoru vzrostl víc, než se čekalo, růst aktivity odvětví zůstal silný

Makroekonomický zpravodaj
  |  
06.04.2022
  |  
Josef Kvarda
Index ISM zpracovatelského průmyslu Spojených států amerických v únoru vůči lednu vzrostl víc, než se čekalo. Růst aktivity obecně zůstal silný. Index vzrostl víc, než se čekalo na 58,6 bodů z 57,6 bodů v lednu, trh čekal jeho menší růst na 58,0 bodů. Ve zpracovatelském průmyslu trvá obecně stav silného růstu poptávky, firmy mají ale potíže s doplňováním zásob, surovin výroby a pracovní síly a růstem cen. Zpožďování dodávek je nadále velmi silné a růst cen vstupů prudký. Růst zaměstnanosti byl slabší a růst nevyřízených zakázek velmi silný. Data potvrzují expanzi sektoru zpracovatelského průmyslu, avšak současně i povážlivé napínání jeho kapacit. To je důvodem limitů růstu sektoru.

USA - Index ISM zpracovatelského průmyslu (2 2022, body)

Skutečnost: 58,6
Očekávání:  58,0
Předchozí:   57,6

Rozbor: Index ISM zpracovatelského průmyslu Spojených států amerických v únoru vůči lednu vzrostl víc, než se čekalo. Růst aktivity obecně zůstal silný. 

Ve zpracovatelském průmyslu trvá obecně stav silného růstu poptávky, firmy mají ale potíže s doplňováním zásob, surovin výroby a pracovní síly a růstem cen. Zpožďování dodávek je nadále velmi silné a růst cen vstupů prudký. Růst zaměstnanosti byl slabší a růst nevyřízených zakázek velmi silný. 

Hodnocení: Index ISM zpracovatelského průmyslu Spojených států amerických v únoru vůči lednu vzrostl víc, než se čekalo. Růst aktivity obecně zůstal silný. 

Data potvrzují expanzi sektoru zpracovatelského průmyslu, avšak současně i povážlivé napínání jeho kapacit. To je důvodem limitů růstu sektoru.

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia