Makroekonomické události USA: Firemní barometr Chicaga v prosinci vzrostl víc, než se čekalo, růst aktivity dál velmi silný

Makroekonomický zpravodaj
  |  
05.01.2022
  |  
Josef Kvarda
Firemní barometr Chicaga v prosinci vůči listopadu vzrostl víc, než se čekalo. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak posílil o dost víc, než se čekalo a stále jej lze charakterizovat jako velmi silný. Firemní barometr Chicaga v prosinci vzrostl víc, než se čekalo na 63,1 bodů z 61,8 bodů v listopadu, když trh předpokládal jeho jen menší růst na 62,0 bodů. Data tak doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

USA: Firemní barometr Chicaga (12 2021, v bodech)

Skutečnost: 63,1 
Očekávání:  62,0
Předchozí:   61,8

Firemní barometr Chicaga v prosinci vůči listopadu vzrostl víc, než se čekalo. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak posílil o dost víc, než se čekalo a stále jej lze charakterizovat jako velmi silný. Data tak doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia