Makroekonomické a finanční události USA: Zpráva monetární politiky Fedu výrazněji nepřekvapila, potvrdila silnou inflaci i s nadějí jejího poklesu

Makroekonomický zpravodaj
  |  
09.03.2022
  |  
Josef Kvarda
Centrální banka Spojených států amerických Federální rezervní systém ve své Zprávě monetární politiky výrazněji nepřekvapila. Fed ve Zprávě monetární politiky opakoval vysokou inflaci a inflační rizika, řekl však, že jeho klíčový inflační ukazatel, dlouhodobá inflační očekávání, vzrostl jen mírně a zůstávají konzistentní s dlouhodobým cílem inflace Fedu 2 %. To je indikátor, že po odeznění inflačních tlaků by se inflace mohla či měla vrátit k svému normálu 2 % a Fed tak nemusí reagovat přehnaným zvyšováním úrokových sazeb.

USA: Zpráva monetární politiky centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému

Rozbor, důležité komentáře: Fed ve zprávě výrazněji nepřekvapil. Fed opakoval vysokou inflaci a inflační rizika, řekl však, že jeho klíčový inflační ukazatel, dlouhodobá inflační očekávání, vzrostl jen mírně a zůstávají konzistentní s dlouhodobým cílem inflace Fedu 2 %. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Právě stabilita dlouhodobých inflačních očekávání je indikátor, že po odeznění inflačních tlaků by se inflace mohla či měla vrátit k svému normálu 2 % a Fed tak nemusí reagovat přehnaným zvyšováním úrokových sazeb. 

 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia