Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell vystoupením nepřekvapil

Makroekonomický zpravodaj
  |  
21.06.2022
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell ve vystoupení na konferenci k americkému dolaru nepřekvapil. Powell sumarizoval důvody a výhody globální role dolaru, k níž pomáhá i politika Fedu založená na duálním cíli plné zaměstnanosti a inflace a finanční stability. Fed chystá systém FedNow online okamžitých 24/7 plateb od roku 2023. Fed pokračuje v agresivnějším zpřísňování monetární politiky kvůli silné inflaci, tedy redukuje bilanci nakoupených cenných papírů z doby koronavirové pandemie (zejména s cílem zmírnit měnové podmínky a pomoci tak ekonomice, trhu práce) a silněji zvyšuje úrokové sazby.

USA: Vystoupení guvernéra centrální banky Federálního rezervního systému Jerome Powella na výzkumné konferenci sponzorované Radou guvernérů Fedu na téma Mezinárodní role amerického dolaru ve Washingtonu D.C.

Rozbor, důležité komentáře: Powell sumarizoval důvody a výhody globální role dolaru, k níž pomáhá i politika Fedu založená na duálním cíli plné zaměstnanosti a inflace a finanční stability. Fed chystá systém FedNow online okamžitých 24/7 plateb od roku 2023. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell ve vystoupení na konferenci k americkému dolaru nepřekvapil. Fed pokračuje v agresivnějším zpřísňování monetární politiky kvůli silné inflaci, tedy redukuje bilanci nakoupených cenných papírů z doby koronavirové pandemie (zejména s cílem zmírnit měnové podmínky a pomoci tak ekonomice, trhu práce) a silněji zvyšuje úrokové sazby.

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia