Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell ve vystoupení nezmínil současný ani budoucí ekomický vývoj či monetární politiku

Makroekonomický zpravodaj
  |  
25.05.2022
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických, kterou je Federální rezervní systém, Jerome Powell ve vystoupení nezmínil současný ani budoucí ekomický vývoj či monetární politiku. Hlavní výzva Fedu se nyní přesunula k řešení velmi vysoké inflace trojnásobně překračující cíl Fedu, které centrální banka čelí snižováním monetární expanze redukcí a uzavřením kvantitativního uvolňování resp. přechodem do fáze kvantitativního utahování a rovněž rychlejším zvyšováním úrokových sazeb. Powell nedávno avizoval, že Fed se bude snažit přesvědčivě snížit inflaci do přijatelných mezí za každou cenu. Powell vyzval k takovému zvyšování úrokových sazeb, které povede k rozhodnému poklesu inflace. Powell opakoval zvýšení úrokových sazeb o 50 bps na dvou nadcházejících zasedáních Fedu. Podle Powella se země může vyhnout vážnému (ekonomickému) poklesu. Inflace ale sotva vykazuje náznaky kulminace, proto bude zrychlené zvyšování úrokových sazeb pokračovat.

USA: Vystoupení guvernéra Federálního rezervního systému Jerome Powella na Ekonomickém summitu rezervace 2022 pořádaném Národním centrem rozvoje podnikání amerických indiánů (NCAIED) v Las Vegas, Nevada

Rozbor, důležité komentáře: Powell ve vystoupení nezmínil současný ani budoucí ekomický vývoj či monetární politiku. Guvernér zmínil kooperaci diversity a komunit. 

Dopad na výhled monetární politiky: Powell ve vystoupení nezmínil současný ani budoucí ekomický vývoj či monetární politiku. 

Hlavní výzva Fedu se nyní přesunula k řešení velmi vysoké inflace trojnásobně překračující cíl Fedu, které centrální banka čelí snižováním monetární expanze redukcí a uzavřením kvantitativního uvolňování resp. přechodem do fáze kvantitativního utahování a rovněž rychlejším zvyšováním úrokových sazeb. Powell nedávno avizoval, že Fed se bude snažit přesvědčivě snížit inflaci do přijatelných mezí za každou cenu. Powell vyzval k takovému zvyšování úrokových sazeb, které povede k rozhodnému poklesu inflace. Powell opakoval zvýšení úrokových sazeb o 50 bps na dvou nadcházejících zasedáních Fedu. Podle Powella se země může vyhnout vážnému (ekonomickému) poklesu. 

Inflace ale sotva vykazuje náznaky kulminace, proto bude zrychlené zvyšování úrokových sazeb pokračovat. 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia