Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell v projevu v Kongresu zohlednil vysokou inflaci, stále čeká její pokles

Makroekonomický zpravodaj
  |  
08.03.2022
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell potvrdil obavy ze silné inflace s nadějí, že se sníží během tohoto roku. Fed pravděpodobně již brzo bude zvyšovat cíl své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate a později i redukovat svoji držbu cenných papírů.

USA: Vystoupení guvernéra centrální banky Federálního rezervního systému při prezentaci pololetní Zprávy monetární politiky Kongresu ve Vývoru finančních služeb dolní komory Kongresu Sněmovny reprezentantů ve Washingtonu D.C.

Rozbor, důležité komentáře: Guvernér Fedu Powell řekl, že dochází k přenosům cenových růstů na širší oblast zboží a služeb. Powell ale dále řekl, že Fed stále čeká, že produkční limity se zmírní, což pomůže nabídce, zatímco poptávka zvolní útlumem monetární a fiskální podpory, což přispěje k poklesu inflace ve druhém pololetí tohoto roku. Stav plné zaměstnanosti guvernér potvrdil poznámkou, že “trh práce je extrémně napjatý”. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Guvernér Fedu Powell potvrdil obavy ze silné inflace s nadějí, že se sníží během tohoto roku. Fed pravděpodobně již brzo bude zvyšovat cíl své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate a později i redukovat svoji držbu cenných papírů. 

 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia