Makroekonomické a finanční události eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová říká, že éra předpandemické ultranízké inflace se pravděpodobně nevrátí

Makroekonomický zpravodaj
  |  
29.06.2022
  |  
Josef Kvarda
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová v diskusi na prestižním fóru centrálních bank v portugalské Sintře řekla, že éra předpandemické ultranízké inflace se pravděpodobně nevrátí. Lagardeová v diskusi s kolegy guvernéry centrálních bank Spojených států amerických Federálního rezervního systému a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Bank of England Jerome Powellem a Andrew Baileyem rovněž uvedla, že centrální banky se potřebují přizpůsobit významně vyšším inflačním očekáváním. Komentáře Lagardeové nepřekvapují. Diskuse fórum uzavírá. 28.6., den před ní, Lagardeová rekapitulovala a vysvětlovala závěry posledního zasedání monetární politiky 9.6. ECB pokračuje v utahování stále ultraexpanzivní monetární politiky, když nyní uzavírá kvantitativní uvolňování a od července chce zvyšovat úrokové sazby kvůli zvýšené inflaci.

Eurozóna: Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové v diskusi ekonomické politiky na Fóru Evropské centrální banky k bankovnictví centrálních bank 2022 v Sintře v Portugalsku 

Rozbor, důležité komentáře: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová v diskusi na prestižním fóru centrálních bank v portugalské Sintře řekla, že éra předpandemické ultranízké inflace se pravděpodobně nevrátí. Lagardeová v diskusi s kolegy guvernéry centrálních bank Spojených států amerických Federálního rezervního systému a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Bank of England Jerome Powellem a Andrew Baileyem rovněž uvedla, že centrální banky se potřebují přizpůsobit významně vyšším inflačním očekáváním. Podle prezidentky ECM musí jednat teď vzhledem k tomu, že inflace v příštích letech pravděpodobně zůstane nad cílem banky 2,0 %. Komentáře Lagardeové nepřekvapují. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová v diskusi na prestižním fóru centrálních bank v portugalské Sintře řekla, že éra předpandemické ultranízké inflace se pravděpodobně nevrátí. Komentáře Lagardeové nepřekvapují. Diskuse fórum uzavírá. 28.6., den před ní, Lagardeová rekapitulovala a vysvětlovala závěry posledního zasedání monetární politiky 9.6. ECB pokračuje v utahování stále ultraexpanzivní monetární politiky, když nyní uzavírá kvantitativní uvolňování a od července chce zvyšovat úrokové sazby kvůli zvýšené inflaci. 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia