Akciový trh USA: Wall Street končil níže po většinou negativním týdnu

Makroekonomický zpravodaj
  |  
20.12.2021
  |  
Josef Kvarda
Wall Street v pátek končil níže. Stlačil jej pokles akcií velkých technologických firem s tím jak se investoři obávali varianty koronaviru omikron a s tím jak hodnotili rozhodnutí centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému omezit její ultraexpanzivní monetární politiku podporující ekonomiku rychleji.

V pátek hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) klesl 1,03 % na 4 621 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) oslabil 1,48 % na 35 365 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,07 % na 15 170 bodů.  

V týdenním srovnání index S&P 500 klesl 1,9 %, index Dow Jondes Industrial Average ztratil 1,7 % a index Nasdaq Composite přišel o 2,9 %. 

Páteční objem 16,6 mld. zobchodovaných akcií burz USA daleko překonal denní průměr plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 11,9 mld. zobchodovaných akcií. Páteční objem byl zvýšený s prodejem akcií kvůli daňovým účelům na konci roku a současnou expirací akciových opcí, opcí akciových indexů a futures akciových indexů (“triple witching”). 

Overview of all news

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia