Události minulého týdne (16. - 20.8.): Index ekonomické aktivity Fedu New Yorku v srpnu nečekaně prudce klesl, její výhled začátku roku 2022 ale vzrostl a zůstává solidní

Makroekonomický zpravodaj
  |  
25.08.2021
  |  
Josef Kvarda
Předstihové indikátory Spojených států amerických během léta ukazují stahování síly aktivity z nedávných maxim. Nový signál tohoto trendu vydal srpnový index ekonomické aktivity Federální rezervní banky New Yorku. Její výhled začátku roku 2022 ale vzrostl a zůstává solidní.

Makroekonomické události USA: Index ekonomické aktivity Fedu New Yorku v srpnu nečekaně prudce klesl

Index ekonomické aktivity Fedu New Yorku v srpnu nečekaně prudce klesl, trh přitom čekal méně ostrý pokles. Růst ekonomické aktivity meziměsíčně oslabil ze silné na solidní rychlost. Index ostře klesl na 18,3 bodů z 43,0 bodů v červenci, trh čekal jeho méně silný pokles na 29,0 bodů. Pohledem průmyslových firem oblasti prudký růst cen vstupů přetrvával stejně jako silný růst cen vlastní produkce. Očekávání růstu ekonomické aktivity začátku roku 2022 vůči červenci vzrostla a zůstávají solidní. Průmyslové firmy regionu nadále vyhlíží pokračování robustního růstu cen vstupů a vlastní produkce a zaměstnanosti. V tomto roce růst ekonomické aktivity, inflačních tlaků a tlaků na produkční kapacity firem sílí ve spojitosti s otevřenější ekonomikou USA s pokračující ultraexpanzivní monetární a fiskální politikou.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání