Trhy: UBS Global Wealth Management vsází na energie, finance a Japonsko v reflačním obchodování, nevidí bublinu akciového trhu

Makroekonomický zpravodaj
  |  
26.08.2021
  |  
Josef Kvarda
UBS Global Wealth Management vsází na reflační obchodování ve Spojených státech amerických a je globálně napojen na otevírání ekonomiky s tím jak se svět ukazuje z varianty delta COVID-19. Řekl to ředitel investic největšího správce aktiv světa Mark Haefele. Optimisticky se dívá na akcie specificky firem sektorů energie a finance, ve spojení s Japonskem. Podle něj valuace rozvíjejících se trhů jsou atraktivní z dlouhodobějšího pohledu s tím, že krátkodobě je nejistota současného zásahu regulace Čínské lidové republiky a relativně pomalejšího rozjezdu vakcinace COVID-19. Řekl rovněž, že si nemyslí, že na akciových trzích je bublina. Obavy delty trochu odložily oživení. Ředitel rovněž nepředpokládá prudší reakci akciového trhu na očekávanou redukci ultraexpanze monetární politiky centrální bankou USA Federálním rezervním systémem. Haefele dále čeká, že výnosy hlavního desetiletého státního dluhopisu USA se přiblíží 2 % ve druhém pololetí 2021. Řekl rovněž, že je “podvážen” v případě kvalitních dluhopisů kvůli riziku s nimi spojeném.

Haefele na Fóru globálních trhů Reuters upřesnil, že ne celá inflace se vrátí zpět do deflačních úrovní. Ředitel, jehož firma spravuje 3,3 bil. USD aktiv k bublině trhů řekl: “Myslím, že pokud existuje bublina akcií, určitě není tak velká jak dluhopisová bublina.” Fed si podle něj nechal mnohem víc prostoru, aby byl tolerantní, protože přešli k průměrnému inflačnímu cílování a k širší definici zaměstnanosti. Proto ani Haefele nečeká prudkou reakci trhu na předpokládaný útlum ultraexpanze monetární politiky Fedu. K odvrácení zájmu od kvalitních dluhopisů Haefele sdělil: “Historicky, úrokové sazby jsou tak nízko, že tyto dluhopisy nevidíme jako schopné dosahovat stejnou roli v portfoliích v podobě poskytování stability během krizí.”

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání