Očekávané makroekonomické události týdne 29.8. - 2.9. ČR: Ekonomika i trh práce zůstávají robustní

Makroekonomický zpravodaj
  |  
30.08.2022
  |  
Josef Kvarda
Hrubý domácí produkt (2Q 2022, 30.8.) a měsíční data trhu práce Českého statistického úřadu (7 2022, 1.9.) jsou hlavní makroekonomické události týdne 29.8. - 2.9. České republiky. Růst ekonomiky zůstává překvapivě solidní, trh práce je stále velmi silný.

Hrubý domácí produkt (2Q 2022, 30.8.): Růst ekonomiky zůstává překvapivě solidní. Omezení nabídky svazující zpracovatelský průmysl a export, později Ukrajinská krize a historický pesimismus českých domácností v kombinaci s velmi silnou inflací a agresivním zvyšováním úrokových sazeb Českou národní bankou sice oslabily růst hospodářství ze silného tempa, stále je však růst solidní. Ekonomický růst by měl ke konci roku dále slábnout. 

Měsíční data trhu práce Českého statistického úřadu (7 2022, 1.9.): Trh práce je stále velmi silný. Ekonomiku čeká další oslabení. Pokud nedojde k vleklejší recesi, což zatím není základní scénář, trh práce zůstane velmi silný. 

Očekávaný dopad událostí na trhy: Robustní ekonomika a trh práce jsou příznivé pro akcie a korunu, nepříznivé pro dluhopisy.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia