Očekávané makroekonomické události týdne 27. - 31.12. ČR: Indexy ekonomického sentimentu pravděpodobně oslabí i v prosinci

Makroekonomický zpravodaj
  |  
22.12.2021
  |  
Josef Kvarda
Indexy ekonomického sentimentu (12 2021, 27.12.) jsou hlavní makroekonomickou událostí týdne 27. - 31.12. České republiky. Indexy by měly opět oslabit vzhledem k nejistotám vývoje koronavirové pandemie z pohledu domácích odvětví, trvajících produkčních omezení ekonomiky a silné inflace v kombinaci s oslabením ekonomického oživení eurozóny.

Indexy ekonomického sentimentu (12 2021, 27.12.): Indexy by měly opět oslabit vzhledem k nejistotám vývoje koronavirové pandemie z pohledu domácích odvětví, trvajících produkčních omezení ekonomiky a silné inflace v kombinaci s oslabením ekonomického oživení eurozóny. Tak jako v Německu slábnutí sentimentu ekonomiky trvá přibližně celé druhé pololetí tohoto roku kvůli zmíněným důvodům. Ve čtvrtém čtvrtetí byl zvlášť markantní pokles spotřebitelského sentimentu kvůli silnému růstu inflace, zhoršení koronavirového vývoje a obavám z růstu nezaměstnanosti. Naopak oslabení na rozdíl od Německa zatím příliš nezasáhlo odvětví domácí ekonomiky služby a obchod právě kvůli růstu koronavirových případů.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia