Očekávané makroekonomické události týdne 18. - 22.10. eurozóna: Indexy PMI zpracovatelského průmyslu, služeb a ekonomické aktivity v říjnu mají opět oslabit, ale zůstat solidní

Makroekonomický zpravodaj
  |  
15.10.2021
  |  
Josef Kvarda
Indexy PMI zpracovatelského průmyslu, služeb a ekonomické aktivity Francie, Německa a eurozóny (10 2021, 22.10.) jsou hlavní makroekonomickou událostí týdne 18. - 22.10. eurozóny. Indexy podle trhu mají opět klesnout, mají však zůstat solidní.

Indexy PMI zpracovatelského průmyslu, služeb a ekonomické aktivity Francie, Německa a eurozóny (10 2021, 22.10.): Indexy podle trhu mají opět klesnout, mají však zůstat solidní. Důvodem oslabení posledních měsíců jsou zejména potíže firem posledních měsíců, tedy nedostatek surovin a polotovarů, pracovní síly, silný růst cen vstupů a zpožďování dodávek. I když ekonomický růst ve druhém pololetí trhu ztrácí na dynamice, zůstává robustní. Taky proto je zpráva aktuálním trendem sice nepříznivá pro akcie a euro a příznivá pro dluhopisy, vzhledem k obecně stávající úrovmni aktivity ale tato data jsou příznivá pro akcie a euro a nepříznivá pro dluhopisy. 

 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia