Očekávané makroekonomické a finanční události týdne 5. - 9.9. USA: Svátek práce, růst aktivity služeb v srpnu podle trhu oslabil, Powell potvrdí výraznější zvyšování úrokových sazeb

Makroekonomický zpravodaj
  |  
02.09.2022
  |  
Josef Kvarda
Svátek práce (5.9.), index ISM služeb (8 2022, 6.9.) a vystoupení guvernéra centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powella (8.9.) jsou hlavní makroekonomické a finanční události týdne 5. - 9.9. USA. Svátek práce znamená zavřené finanční trhy USA. Růst aktivity služeb se má snížit. Powell potvrdí pokračování výraznějšího zvyšování úrokových sazeb.

Svátek práce (5.9.): Svátek práce znamená zavřené finanční trhy USA.

Index ISM služeb (8 2022, 6.9.): Růst aktivity služeb se má snížit. Přesto by měl zůstat solidní. Na rozdíl od zpracovatelského průmyslu růst aktivity a kapacitní a inflační tlaky slábnou jen mírně

Vystoupení guvernéra centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powella v diskusi na 40. výroční monetární konferenci v Cato institutu (8.9.): Powell potvrdí pokračování výraznějšího zvyšování úrokových sazeb. Ekonomika a trh práce stále rotují v příliš vysokých otáčkách a inflační tlaky sotva začaly slábnout. Je zřejmé, že Fed chce dostat inflaci jasně pod kontrolu a zmírní utahování monetární politiky až tehdy, jakmile ekonomika vykáže jasnější signály poklesu inflačních tlaků a inflace. 

Očekávaný dopad událostí na trhy: Robustní aktivita služeb je příznivá pro akcie a dolar a nepříznivá pro zlato a dluhopisy. Signály přechodu úrokových sazeb do restriktivních poloh jsou příznivé pro dolar a jsou nepříznivé pro akcie, dluhopisy a zlato. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia