Očekávané makroekonomické a finanční události týdne 4. - 8.7.: Den nezávislosti, růst služeb a zaměstnanosti má oslabit, zápis Fedu potvrdí útlum monetární politiky

Makroekonomický zpravodaj
  |  
01.07.2022
  |  
Josef Kvarda
Den nezávislosti (4.7.), index ISM služeb (6 2022, 6.7.), zápis zasedání centrální banky Federálního rezervního systému monetární politiky 14. - 15.6. (6.7.) a měsíční data trhu práce (6 2022, 8.7.) jsou hlavní makroekonomické a finanční události týdne 4.- 8.7. Spojených států amerických. V Den neávislosti budou finanční trhy zavřeny. Růst aktivity služeb a zaměstnanosti má oslabit. Fed potvrdí útlum monetární politiky.

Den nezávislosti (4.7.): V Den neávislosti budou finanční trhy zavřeny.

Index ISM služeb (6 2022, 6.7.): Růst aktivity služeb má oslabit. I tak by jeho růst měl zůstat solidní. 

Zápis zasedání centrální banky Federálního rezervního systému monetární politiky 14. - 15.6. (6.7.):  Fed potvrdí útlum monetární politiky. Guvernér Powell naznačil snahu utlumit monetární politiku rychle hlavně ještě tento rok kvůli silné inflaci. 

Měsíční data trhu práce (6 2022, 8.7.): Růst zaměstnanosti má oslabit. Přesto má růst zůsdtat silný stejně jako celý trh práce, včetně rekordně nízké nezaměstnanosti. 

Očekávaný dopad událostí na trhy: Trh práce a služeb přes slábnutí růstu jsou stále silné a tím i příznivé pro akcie a dolar a nepříznivé pro zlato a dluhopisy. Útlum monetární politiky Fedu je nepříznivý pro akcie, dluhopisy a zlato a je příznivý pro dolar. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia