Očekávané makroekonomické a finanční události týdne 4. - 8.4. USA: Silný růst aktivity služeb i v březnu, zápis Fedu zasedání monetární politiky 15. - 16.3. možná ukáže agresivnější zvyšování úrokových sazeb

Makroekonomický zpravodaj
  |  
01.04.2022
  |  
Josef Kvarda
Index ISM služeb (3 2022, 5.4.) a zápis zasedání centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému 15. - 16.3. (6.4.) jsou hlavní makroekonomické a finanční události týdne 4. - 8.4. USA. Růst aktivity služeb se má zvýšit a má zůstat silný. Fed na zasedání zvýšil cíl své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate podle očekávání o čtvrt procentního bodu na 0,25 - 0,5 %.

Index ISM služeb (3 2022, 5.4.): Růst aktivity služeb se má zvýšit a má zůstat silný. Služby hýří silnou poptávkou a pracovními příležitostmi ovšem i silnější inflací cen vstupů i vlastní produkce. 

Zápis zasedání centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému 15. - 16.3. (6.4.): Fed na zasedání zvýšil cíl své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate podle očekávání o čtvrt procentního bodu na 0,25 - 0,5 %.  V komentáři potvrdila jeho další zvyšování. Fed rovněž čeká redukci cenných papírů koupených v rámci kvantitativního uvolňování, jež bylo v únoru ukončeno. V makroekonomických projekcích Fed hlavně v reakci na válku na Ukrajině snížil projekce ekonomického růstu. Centrální banka rovněž podstatně zvýšila výhled zvyšování úrokových sazeb v tomto roce. Řada bankéřů ale naznačila, že zvyšování může být výrazně silnější. 

Očekávaný dopad událostí na trhy: Silný růst aktivity služeb je příznivý pro akcie a dolar, nepříznivý pro zlato a dluhopisy. Monetární politika Fedu přes útlum zůstává velmi expanzivní, což je příznivé pro akcie, dluhopisy a zlato a nepříznivé pro dolar. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia