Očekávané makroekonomické a finanční události týdne 13. - 17.9. eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová přiblíží další směr monetární politiky

Makroekonomický zpravodaj
  |  
13.09.2021
  |  
Josef Kvarda
Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové (13.9., 16.9) jsou hlavní makroekonomické a finanční události eurozóny týdne 13. - 17.9. ECB na zářijovém zasedání podle očekávání nezměnila své hlavní úrokové sazby ale uvedla zmírnění tempa kvantitativního uvolňování.

Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové v konverzaci moderované Martinem Wolfem na Mezinárodní konferenci Aspenu na téma “Proč postcovidové oživení potřebuje ženy: Posílení, financování a práva” (13.9.) a účast prezidentky Lagardeové v prvním vydání “Rozhovorů HEC” vysokou školou obchodu Paříže (HEC Paris) a Evropskou ligou pro hospodářskou spolupráci v Paříži (16.9.): ECB na zářijovém zasedání podle očekávání nezměnila své hlavní úrokové sazby ale uvedla zmírnění tempa kvantitativního uvolňování. Na druhou stranu naznačila, že růst inflace bude v eurozóně dočasný a proto se banka rozhodla ponechat celkový rámec kvantitativního uvolňování beze změny. Ultraexpanzivní monetární politika ECB je příznivá pro akcie a dluhopisy a je nepříznivá pro euro.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání