Makroekonomické události USA: Prezident Biden po Kongresu podpisem schválil a uzákonil legislativu investičního balíčku infrastruktury 1 bil. USD

Makroekonomický zpravodaj
  |  
16.11.2021
  |  
Josef Kvarda
Prezident Joe Biden poté, co ji v srpnu resp. v listopadu schválily horní komora Kongresu Senát resp. dolní komora Kongresu Sněmovna reprezentantů podpisem schválil a uzákonil tak legislativu investičního balíčku infrastruktury Zákon investic infrastruktury a pracovních míst objemu 1 bil. USD. Zákon infrastruktury řeší investice a tvorbu pracovních míst v oblastech např. modernizace silnic a mostů. Bude podle prezidenta transformovat dopravní systémů.

Zákon zahrnuje původní Plán amerických pracovních míst. Do 15.11. by měla sněmovna hlasovat o dalším, třetím a posledním pilíři agendy Plán postav zpět lépe (Build Back Better Plan BBBP), tedy Zákon postav zpět lépe 1,75 bil. USD. Jde o zákon "infrastruktury lidí” zahrnující některé návrhy Plánu amerických rodin. Jeho součástí budou investice do péče dětí a vzdělávání. Jde o plán sítě sociálního bezpečí. Plán americké záchranny, první část BBBP, již Kongresem schválená a prezidentem podepsaná legislativa v březnu 2021 představuje pomoc ekonomice v koronavirové pandemii v hodnotě 1,9 bil. USD.  

Přijetí zákona infrastruktury pomůže snížit pochybnosti efektivity vlády prezidenta Bidena a pomůže kongresmanům Demokratické strany v “průběžných volbách" do Kongresu v roce 2022.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia