Makroekonomické události USA: Index současné obecné ekonomické aktivity Fedu Philadelphie v březnu nečekaně a silně vzrostl

Makroekonomický zpravodaj
  |  
04.05.2022
  |  
Josef Kvarda
Index současné obecné ekonomické aktivity dle průmyslových firem Federální rezervní banky regionu Philadelphie v březnu k únoru nečekaně a silně vzrostl. Růst obecné ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu se tak nečekaně zvýšil, zůstal solidní. Index vzrostl na 27,4 bodů z 16,0 bodů v únoru, trh čekal jeho menší pokles na 15,0 bodů. Pohledem průmyslových firem oblasti na jejich hospodaření se podobně zvýšil i růst nových zakázek. Růst cen těchto firem znázorňující inflační tlaky je stále robustní a s Ukrajinskou krizí dále vzrostl. Růst cen vstupů posílil z velmi silné rychlosti na prudkou a růst cen vlastní produkce posílil ze silné rychlosti na velmi silné tempo. Vzrostl růst zaměstnanosti těchto průmyslových firem, zůstal silný. Půlroční výhled obecné ekonomické aktivity dle těchto firem pro druhé pololetí 2022 klesl a zůstává jen opatrně příznivý. To platí i pro půlroční výhled jejich nových zakázek. Pro stejné období pak průmyslové firmy oblasti pohledem své aktivity čekají opět silný růst jejich cen vstupů a vlastní produkce, oživení investic a zaměstnanosti, tato očekávání cen, kapitálových výdajů a zaměstnanosti vůči únoru vzrostla. Obecně a celkově, zpráva s útlumem pandemie ve Spojených státech amerických stále potvrzuje výhled ekonomického oživení, silného růstu ekonomiky, trhu práce a inflačních tlaků, i když zvyšování úrokových sazeb kvůli silné inflaci a Ukrajinská krize naznačují pokles ekonomického růstu.

USA: Index současné obecné ekonomické aktivity dle průmyslových firem Fedu Philadelphie (3 2022, body):

Skutečnost:   27,4
Očekávání:    15,0
Předchozí:     16,0

Rozbor: Index současné obecné ekonomické aktivity dle průmyslových firem Federální rezervní banky regionu Philadelphie v březnu k únoru nečekaně a silně vzrostl. Růst obecné ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu se tak nečekaně zvýšil, zůstal solidní.

Pohledem průmyslových firem oblasti na jejich hospodaření se podobně zvýšil i růst nových zakázek. Růst cen těchto firem znázorňující inflační tlaky je stále robustní a s Ukrajinskou krizí dále vzrostl. Růst cen vstupů posílil z velmi silné rychlosti na prudkou a růst cen vlastní produkce posílil ze silné rychlosti na velmi silné tempo. Vzrostl růst zaměstnanosti těchto průmyslových firem, zůstal silný. Půlroční výhled obecné ekonomické aktivity dle těchto firem pro druhé pololetí 2022 klesl a zůstává jen opatrně příznivý. To platí i pro půlroční výhled jejich nových zakázek. Pro stejné období pak průmyslové firmy oblasti pohledem své aktivity čekají opět silný růst jejich cen vstupů a vlastní produkce, oživení investic a zaměstnanosti, tato očekávání cen, kapitálových výdajů a zaměstnanosti vůči únoru vzrostla. 

Hodnocení: Index současné obecné ekonomické aktivity dle průmyslových firem Federální rezervní banky regionu Philadelphie v březnu k únoru nečekaně a silně vzrostl. Růst obecné ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu se tak nečekaně zvýšil, zůstal solidní. 

Obecně a celkově, zpráva s útlumem pandemie ve Spojených státech amerických stále potvrzuje výhled ekonomického oživení, silného růstu ekonomiky, trhu práce a inflačních tlaků, i když zvyšování úrokových sazeb kvůli silné inflaci a Ukrajinská krize naznačují pokles ekonomického růstu. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia