Makroekonomické události USA: Index ekonomické aktivity Fedu Philadelphia v červnu drobně klesl, o něco víc, než se čekalo

Makroekonomický zpravodaj
  |  
19.07.2021
  |  
Josef Kvarda
Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu Philadelphie v červnu ke květnu lehce klesl, o něco víc, než se čekalo. Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu tak mírně klesl, ale zůstal solidní. Index klesl na 30,7 bodů z 31,5 bodů v květnu, trh čekal jeho pokles jen na 31,0 bodů. Rostou stále silné inflační tlaky (ceny vstupů i vlastní produkce) a zvyšuje se růst zaměstnanosti ze solidní na silnou rychlost. Půlroční výhled ekonomické aktivity pro konec roku 2021 vzrostl, stále signalizuje pokračování oživení ekonomiky. I pro konec roku firmy čekají opět akceleraci růstu cen vstupů i vlastní produkce a taky výhled oživení investic. Obecně a celkově, zpráva s útlumem pandemie ve Spojených státech amerických, s tím souvisejícím otevíráním ekonomiky, rekordní pomocí státu ekonomice a pokračující ultraexpanzivní monetární politikou nulových úrokových sazeb potvrzuje výhled ekonomického oživení, silného ekonomického růstu a inflačních tlaků.

USA: Index současné obecné ekonomické aktivity Fed Philadelphia (6 2021, body):

Skutečnost:   30,7
Očekávání:    31,0
Předchozí:     31,5

Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu Philadelphie v červnu ke květnu lehce klesl, o něco víc, než se čekalo. Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu tak mírně klesl, ale zůstal solidní. Rostou stále silné inflační tlaky (ceny vstupů i vlastní produkce) a zvyšuje se růst zaměstnanosti ze solidní na silnou rychlost. Půlroční výhled ekonomické aktivity pro konec roku 2021 vzrostl, stále signalizuje pokračování oživení ekonomiky. I pro konec roku firmy čekají opět akceleraci růstu cen vstupů i vlastní produkce a taky výhled oživení investic. Obecně a celkově, zpráva s útlumem pandemie ve Spojených státech amerických, s tím souvisejícím otevíráním ekonomiky, rekordní pomocí státu ekonomice a pokračující ultraexpanzivní monetární politikou nulových úrokových sazeb potvrzuje výhled ekonomického oživení, silného ekonomického růstu a inflačních tlaků.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání