Makroekonomické události USA: Guvernér Powell ve vystoupení nezmínil ek. vývoj ani monetární politiku

Makroekonomický zpravodaj
  |  
26.08.2021
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell ve vystoupení nezmínil současné ani budoucí ekonomický vývoj a monetární politiku. V nadcházejícím vystoupení na prestižní a pro výhled monetární politiky a tím i pro trhy důležité ekonomické sympozium v Jackson Hole pro signály časování potenciálního zpřísnění ultraexpanzivní monetární politiky centrální bankou USA Federálním rezervním systémem může zmínit detailnější přiblížení plánů Fedu. Komentáře centrální banky zatím naznačují, že Fed připustí významný pokrok k přiblížení jeho hlavním cílům, plné zaměstnanosti a inflaci 2 %, podmínku zahájení první fáze redukce ultraexpanze monetární politiky v podobě snížení objemu kvantitativního uvolňování, již ve druhém pololetí 2021 a ve stejném období začít s její realizací. Zahájení zvyšování úrokových sazeb Fed projektuje na rok 2023.

USA: Vystoupení guvernéra centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powella na Konverzace s guvernérem: Virtuální setkání učitele a žáka na radnici, Washington, D.C.

Rozbor, důležité komentáře: Powell nezmínil současné ani budoucí ekonomický vývoj a monetární politiku. O současném koronavirovém vývoji řekl, že je jde o historický moment velmi silných změn. Ten podle něj změní vnímání světa současné generace. Ta podle Powella je nucena dříve než většina lidí zvažovat, co je v životě skutečně důležité. Viděla svět naruby ale taky rapidně se měnící, Někdy více za týden, než někteří z nás zažili během dekád. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell ve vystoupení nezmínil současné ani budoucí ekonomický vývoj a monetární politiku. V nadcházejícím vystoupení na prestižní a pro výhled monetární politiky a tím i pro trhy důležité ekonomické sympozium v Jackson Hole pro signály časování potenciálního zpřísnění ultraexpanzivní monetární politiky centrální bankou USA Federálním rezervním systémem může zmínit detailnější přiblížení plánů Fedu. Komentáře centrální banky zatím naznačují, že Fed připustí významný pokrok k přiblížení jeho hlavním cílům, plné zaměstnanosti a inflaci 2 %, podmínku zahájení první fáze redukce ultraexpanze monetární politiky v podobě snížení objemu kvantitativního uvolňování, již ve druhém pololetí 2021 a ve stejném období začít s její realizací. Zahájení zvyšování úrokových sazeb Fed projektuje na rok 2023.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání