Makroekonomické události USA: Guvernér Powell říká, že není jisté, že erupce delty naruší ekonomické oživení

Makroekonomický zpravodaj
  |  
26.08.2021
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell řekl, že zůstává nejasné, zda zvýšená erupce koronavirového druhu delta bude mít významnější dopad na ekonomiku. Guvernér dále ocenil adaptaci lidí a firem na koronavirovou pandemii. V nadcházejícím vystoupení na prestižní a pro výhled monetární politiky a tím i pro trhy důležité ekonomické sympozium v Jackson Hole pro signály časování potenciálního zpřísnění ultraexpanzivní monetární politiky centrální bankou USA Federálním rezervním systémem může zmínit detailnější přiblížení plánů Fedu. Komentáře centrální banky zatím naznačují, že Fed připustí významný pokrok k přiblížení jeho hlavním cílům, plné zaměstnanosti a inflaci 2 %, podmínku zahájení první fáze redukce ultraexpanze monetární politiky v podobě snížení objemu kvantitativního uvolňování, již ve druhém pololetí 2021 a ve stejném období začít s její realizací. Zahájení zvyšování úrokových sazeb Fed projektuje na rok 2023.

USAVystoupení guvernéra centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powella ve webové vysílací události s učiteli a studenty: 

Rozbor, důležité komentáře: Powell řekl, že zůstává nejasné, zda zvýšená erupce koronavirového druhu delta bude mít významnější dopad na ekonomiku. Guvernér dále ocenil adaptaci lidí a firem na koronavirovou pandemii. Většina události zahrnovala základní informace centrální banky USA a důležitost ekonomického vzdělání.  

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky:  V nadcházejícím vystoupení na prestižní a pro výhled monetární politiky a tím i pro trhy důležité ekonomické sympozium v Jackson Hole pro signály časování potenciálního zpřísnění ultraexpanzivní monetární politiky centrální bankou USA Federálním rezervním systémem může zmínit detailnější přiblížení plánů Fedu. Komentáře centrální banky zatím naznačují, že Fed připustí významný pokrok k přiblížení jeho hlavním cílům, plné zaměstnanosti a inflaci 2 %, podmínku zahájení první fáze redukce ultraexpanze monetární politiky v podobě snížení objemu kvantitativního uvolňování, již ve druhém pololetí 2021 a ve stejném období začít s její realizací. Zahájení zvyšování úrokových sazeb Fed projektuje na rok 2023.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání