Makroekonomické události USA: Firemní barometr Chicaga v únoru spadl o dost víc, než se čekalo, růst ekonomické aktivity stále solidní

Makroekonomický zpravodaj
  |  
31.03.2022
  |  
Josef Kvarda
Firemní barometr Chicaga v únoru vůči lednu spadl o dost víc, než se čekalo. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak silně oslabil. Ještě v lednu byl velmi silný, v únoru přes oslabení ale stále ještě solidní. Firemní barometr Chicaga v únoru ostře klesl na 56,3 bodů z 65,2 bodů v lednu, když trh předpokládal jeho o dost menší pokles jen na 63,0 bodů. Data nicméně doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

USA: Firemní barometr Chicaga (2 2022, v bodech)

Skutečnost: 56,3
Očekávání:  63,0
Předchozí:   65,2

Firemní barometr Chicaga v únoru vůči lednu spadl o dost víc, než se čekalo. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak silně oslabil. Ještě v lednu byl velmi silný, v únoru přes oslabení ale stále ještě solidní. Data nicméně doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia