Makroekonomické události USA: Firemní barometr Chicaga v srpnu klesl silněji, než se čekalo, přesto růst ekonomické aktivity zůstával velmi silný

Makroekonomický zpravodaj
  |  
01.09.2021
  |  
Josef Kvarda
Firemní barometr Chicaga v srpnu klesl silněji, než se čekalo, přesto růst ekonomické aktivity zůstával velmi silný. Firemní barometr Chicaga v srpnu klesl na 66,8 bodů z 73,4 bodů v červenci, když trh předpokládal jeho menší pokles na 68,0 bodů. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak klesl o něco razantněji, než čekal trh z prudké červencové rychlosti na velmi silné tempo. Data tak doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

USA: Firemní barometr Chicaga (8 2021, v bodech)

Skutečnost: 66,8
Očekávání:  68,0
Předchozí:   73,4

Firemní barometr Chicaga v srpnu klesl silněji, než se čekalo, přesto růst ekonomické aktivity zůstával velmi silný. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak klesl o něco razantněji, než čekal trh z prudké červencové rychlosti na velmi silné tempo. Data tak doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání