Makroekonomické události USA: Firemní barometr Chicaga v březnu vzrostl nečekaně silně, velmi silný růst ekonomické aktivity zpět

Makroekonomický zpravodaj
  |  
31.03.2022
  |  
Josef Kvarda
Firemní barometr Chicaga v březnu vůči únoru vyrostl o dost víc, než se čekalo. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak značně vzrostl. Ještě v únoru byl solidní, v březnu se vrátil do velmi silného tempa podobně jako v lednu. Firemní barometr Chicaga v březnu dynamicky vzrostl na 62,9 bodů z 56,3 bodů v únoru, když trh předpokládal jeho jen mírný vzestup jen na 57,0 bodů. Data doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

USA: Firemní barometr Chicaga (3 2022, v bodech)

Skutečnost: 62,9
Očekávání:  57,0
Předchozí:   56,3

Firemní barometr Chicaga v březnu vůči únoru vyrostl o dost víc, než se čekalo. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak značně vzrostl. Ještě v únoru byl solidní, v březnu se vrátil do velmi silného tempa podobně jako v lednu. Data doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia