Makroekonomické události USA: Firemní barometr Chicaga se v listopadu skácel, trh čekal jen malý pokles, růst ekonomické aktivity přes pokles zůstal velmi silný

Makroekonomický zpravodaj
  |  
01.12.2021
  |  
Josef Kvarda
Firemní barometr Chicaga se v listopadu vůči říjnu skácel, trh čekal jen jeho malý pokles. Firemní barometr Chicaga v listopadu silně klesl na 61,8 bodů z 68,4 bodů v říjnu, když trh předpokládal jeho jen menší pokles na 67,0 bodů. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak klesl o dost víc, než se čekalo, přesto zůstal velmi silný. Data tak doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

USA: Firemní barometr Chicaga (11 2021, v bodech)

Skutečnost: 61,8
Očekávání:  67,0
Předchozí:   68,4

Firemní barometr Chicaga se v listopadu vůči říjnu skácel, trh čekal jen jeho malý pokles. Růst regionální ekonomické aktivity regionu Chicaga silně zastoupené automobilovým průmyslem tak klesl o dost víc, než se čekalo, přesto zůstal velmi silný. Data tak doplňují předstihové výsledky ekonomické aktivity jiných regionů USA, kde růst ekonomické aktivity se rovněž stabilizuje na robustních hodnotách.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia