Makroekonomické a finanční události USA: Zápis zasedání Fedu monetární politiky 14. - 15.6. potvrdil větší obavy z inflace a odhodlání přechodu do monetární restrikce

Makroekonomický zpravodaj
  |  
25.07.2022
  |  
Josef Kvarda
Centrální banka Spojených států amerických Federální rezervní systém v zápisu zasedání monetární politiky 14. - 15.6. potvrdila větší obavy z inflace a současně i její odhodlání přechodu do monetární restrikce.

USA: Zápis zasedání centrální banky Federálního rezervního systému monetární politiky 14. - 15.6.

Rozbor, důležité komentáře

Inflace: Mnoho bankéřů zvýšilo obavy, že by mohl začít pohyb dlouhodobých inflačních očekávání výše k úrovním nekonzistentních s (inflačním cílem Fedu) 2 %. 

Monetární politika: Bankéři se shodovali, že ekonomický výhled ospravedlňuje změnu k restriktivnímu nastavení (monetární) politiky. Uznali taky možnost, že dokonce restriktivnější pozice by mohla být vhodná, pokud by zvýšené inflační tlaky měly setrvávat. Podle bankéřů je v současnosti s inflací zůstávající značně nad cílem Fedu posun k restriktivní pozici (monetární) politiky vyžadován k splnění legislativního mandátu podpory maximální zaměstnanosti a cenové stability. Navíc, taková pozice by byla vhodná z perspektivy risk managementu, protože by Fed umístila do lepšího postavení k implementaci restriktivnější (monetární) politiky, pokud by inflace překonala očekávání. Mnoho bankéřů soudilo, že významným rizikem, kterému nyní (centrální banka) čelí, je že by se zvýšená inflace mohla stát zakořeněnou, pokud by veřejnost začala zpochybňovat odhodlání (Fedu) oprávněně přizpůsobit pozici (monetární) politiky. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Centrální banka Spojených států amerických Federální rezervní systém v zápisu zasedání monetární politiky 14. - 15.6. potvrdila větší obavy z inflace a současně i její odhodlání přechodu do monetární restrikce. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia