Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell v projevu nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku

Makroekonomický zpravodaj
  |  
09.11.2021
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických, Federálního rezervního systému, Jerome Powell v projevu nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku. Powell řekl, že i když nejzakořeněnější nerovnosti jsou mimo moc monetární politiky je řešit, v rámci hlavních cílů Fedu včetně plné zaměstnanosti centrální banka svoje postupy inovuje právě specifikací cíle. V rámci aktualizace struktury monetární politiky Fed plnou zaměstnanost definoval jako plošný a inkluzivní cíl.

USA: Vystoupení guvernéra Federálního rezevrního systému Jerome Powella na Konferenci diverzity a inkluze v ekonomice, financích a centrálních bankách sponzorované Bank of Canada, Bank of England, Radou guvernérů Federálního rezervního systému a Evropskou centrální bankou

Rozbor, důležité komentáře: Guvernér centrální banky Spojených států amerických, Federálního rezervního systému, Jerome Powell v projevu nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku. Powell řekl, že i když nejzakořeněnější nerovnosti jsou mimo moc monetární politiky je řešit, v rámci hlavních cílů Fedu včetně plné zaměstnanosti centrální banka svoje postupy inovuje právě specifikací cíle. V rámci aktualizace struktury monetární politiky Fed plnou zaměstnanost definoval jako plošný a inkluzivní cíl. 

Tato inovace podle Powella uznává, že silný trh práce plošně doručuje přínosy a tyto přínosy natahuje zvlášť pro nízko a mírně příjmové komunity. Podle Powella zatímco monetární politika necíluje jakoukoliv specifickou skupinu lidí, v momentu posuzování Fedu, zda ekonomika dosahuje plnou zaměstnanost se centrální banka dívá na širokou paletu indikátorů a je pozorná vůči nerovnostem trhu práce spíše než pouze k čelním číslům. 

Hodnocení, dopad na vývoj monetární politiky: Guvernér centrální banky Spojených států amerických, Federálního rezervního systému, Jerome Powell v projevu nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku. Powell řekl, že i když nejzakořeněnější nerovnosti jsou mimo moc monetární politiky je řešit, v rámci hlavních cílů Fedu včetně plné zaměstnanosti centrální banka svoje postupy inovuje právě specifikací cíle. V rámci aktualizace struktury monetární politiky Fed plnou zaměstnanost definoval jako plošný a inkluzivní cíl. 

Fed od listopadu zahájil redukci kvantitativního uvolňování, termín zahájení zvyšování úrokových sazeb ale je zatím značně nejistou veličinou. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia