Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell ve vystoupení nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku

Makroekonomický zpravodaj
  |  
30.11.2021
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell ve vystoupení k otevření Inovačního centra New Yorku nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku. Fed od listopadu zkracuje objem kvantitativního uvolňování a k dalšímu prosincovému zasedání se centruje debata síly inflace, případné akcelerace útlumu kvantitativního uvolňování a dřívějšímu zvyšování úrokových sazeb. Poslední komentáře Fedu i Powella ukázaly posun tímto směrem.

USA: Vystoupení guvernéra centrální banky Federálního rezervního systému Jerome Powella k otevření Inovačního centra New Yorku

Rozbor, důležité komentáře: Powell v komentářích naznačil význam inovačního centra vztahu technologií a globálního finančního systému. V této souvislosti zmínil analýzu digitálních měn centrálních bank a zlepšení platebního systému. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Fed od listopadu zkracuje objem kvantitativního uvolňování a k dalšímu prosincovému zasedání se centruje debata síly inflace, případné akcelerace útlumu kvantitativního uvolňování a dřívějšímu zvyšování úrokových sazeb. Poslední komentáře Fedu i Powella ukázaly posun tímto směrem. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia