Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell opakoval zvýšení úrokových sazeb o 50 bps na dvou nadcházejících zasedáních Fedu

Makroekonomický zpravodaj
  |  
18.05.2022
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell opakoval zvýšení úrokových sazeb o 50 bps na dvou nadcházejících zasedáních Fedu. Podle Powella se země může vyhnout vážnému (ekonomickému) poklesu. Inflace sotva vykazuje náznaky kulminace, proto bude zrychlené zvyšování úrokových sazeb pokračovat.

USA: Rozhovor guvernéra centrální banky Federálního rezervního systému Jerome Powella v národním rádiovém programu MarketPlace

Rozbor, důležité komentáře: Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell opakoval zvýšení úrokových sazeb o 50 bps na dvou nadcházejících zasedáních Fedu. Podle Powella země se může vyhnout vážnému (ekonomickému) poklesu. 

S perfektním pohledem zpět Powell řekl, že by bylo lepší zvyšovat úrokové sazby dříve než v březnu 2022 vzhledem k tomu, že inflace začala prudký obrat výše v roce 2021.  

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell opakoval zvýšení úrokových sazeb o 50 bps na dvou nadcházejících zasedáních Fedu. Podle Powella se země může vyhnout vážnému (ekonomickému) poklesu.

Inflace sotva vykazuje náznaky kulminace, proto bude zrychlené zvyšování úrokových sazeb pokračovat. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia