Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell komentáři nepřekvapil

Makroekonomický zpravodaj
  |  
29.11.2021
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států americh, Federálního rezervního systému, Jerome Powell komentáři k jeho nominaci pozice guvernéra Fedu prezidentem Joe Bidenem nepřekvapil. K hlavním prioritám potvrdil podporu ekonomiky a silného trhu práce a zajištění, že inflace bude zvýšená pouze přechodně. Fed zahájil od listopadu redukci nákupu cenných papírů. Zahájení zvyšování úrokových sazeb dle své poslední zářijové projekce naznačil pro příští rok, ovšem bankéři Fedu jsou v otázce startu kampaně zdražování peněz zatím nejednotní. Nečekaně trvalé a značné zesilování inflace a růst trhu práce přesunují těžiště spíše k dřívějšímu termínu.

USA: Prohlášení guvernéra centrální banky, Federálního rezervního systému Jerome Powella k jeho nominaci pozice guvernéra Fedu prezidentem Joe Bidenem

Rozbor, důležité komentáře: Fed použije své nástroje k podpoře ekonomiky a silného trhu práce a k tomu, aby zabránil zakořenění vyšší inflace. Jiné klíčové priority zahrnují opatrné hlídání síly a stability finančního systému, řešení vyvíjejících rizik klimatické změny a kyberútoků a zavádění modernizace platebního systému při ochraně spotřebitelů. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Guvernér centrální banky Spojených států americh, Federálního rezervního systému, Jerome Powell komentáři k jeho nominaci pozice guvernéra Fedu prezidentem Joe Bidenem nepřekvapil. K hlavním prioritám potvrdil podporu ekonomiky a silného trhu práce a zajištění, že inflace bude zvýšená pouze přechodně. Fed zahájil od listopadu redukci nákupu cenných papírů. Zahájení zvyšování úrokových sazeb dle své poslední zářijové projekce naznačil pro příští rok, ovšem bankéři Fedu jsou v otázce startu kampaně zdražování peněz zatím nejednotní. Nečekaně trvalé a značné zesilování inflace a růst trhu práce přesunují těžiště spíše k dřívějšímu termínu. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia