Makroekonomické a finanční události USA: Guvernér Fedu Powell k vztahu finanční stability a změny klimatu nezmínil ekonomický vývoj ani monetární politiku

Makroekonomický zpravodaj
  |  
26.10.2021
  |  
Josef Kvarda
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell ve vystoupení nezmínil aktuální či budoucí ekonomický vývoj nebo monetární politiku. Pro veřejnost aktualizoval kooperaci příslušných institucí k finančním rizikům a změn klimatu.

USA: Prohlášení guvernéra centrální banky, Federálního rezervního systému Jerome Powella ke zprávě Komise dohledu finanční stability k finančním rizikům souvisejících s klimatem

Rozbor, důležité komentáře: Fed vyvíjí program scénářové analýzy k hodnocení potencíálních ekonomických a finančních rizik kladených různými výstupy klimatu. Powell rovněž řekl, že vznikne program k hodnocení, zda firmy pod dohledem jsou schopné obstát s klimatickými riziky pro finanční instituce a širší finanční systém. Fed podle něj taky bude pokračovat v identifikaci spojek změn klimatu a finanční stabilitou včetně zkoumání, jak změna klimatu může zvětšit zranitelná místa finančního sektoru a hledání zesilovacích kanálů spojených s klimatem. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell ve vystoupení nezmínil aktuální či budoucí ekonomický vývoj nebo monetární politiku. Pro veřejnost aktualizoval kooperaci příslušných institucí k finančním rizikům a změn klimatu. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia