Makroekonomické a finanční události eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová ve vystoupení nezmínila ekonomický vývoj ani monetární politiku

Makroekonomický zpravodaj
  |  
02.12.2021
  |  
Josef Kvarda
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová ve vystoupení nezmínila ekonomický vývoj ani monetární politiku. Zmínila globalizovanost současných výzev světa (koronavirová pandemie, změna klimatu) a tím i potřebu vědeckého základu k jejich řešení a současně i potřebu jejich společného řešení. Vedle toho akcentovala důležitost zapojení veřejnosti.

Eurozóna: Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na téma Dialog v měnícím se světě

Rozbor, důležité komentáře: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová ve vystoupení nezmínila ekonomický vývoj ani monetární politiku. Zmínila globalizovanost současných výzev světa (koronavirová pandemie, změna klimatu) a tím i potřebu vědeckého základu k jejich řešení a současně i potřebu jejich společného řešení. Vedle toho akcentovala důležitost zapojení veřejnosti. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová ve vystoupení nezmínila ekonomický vývoj ani monetární politiku. Lagardeová v posledních týdnech naznačovala, že příští rok ECB nesměřuje ke zvyšování úrokových sazeb v souvislosti s předpokládaným poklesem a její dlouhodobější slabostí. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia