Makroekonomické a finanční události eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová ve vystoupení nezmínila aktuální ani budoucí ekonomický vývoj či monetární politiku, naznačila rozdělení světa a význam vedení žen

Makroekonomický zpravodaj
  |  
27.04.2022
  |  
Josef Kvarda
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová ve vystoupení nezmínila aktuální ani budoucí ekonomický vývoj či monetární politiku. Lagardeová zdůraznila současnou éru řady komplexních a globálních krizí vyžadujících společné globální řešení. Naznačila očekávání rozdělení globálního světa v příštích letech, v kterém ale budou přicházet globální výzvy jako je změna klimatu, silnější migrace a rychlejší technologická změna. V této souvislosti a v souladu s předmětem vystoupení zdůraznila roli žen jako líderek světa s řadou znalostí a schopnostmi, různých společností nacházejících společná řešení. Včetně krizových dob.

Eurozóna: Vystoupení prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na téma Vedení v krizových časech při příležitosti Top 100 žen ekonomiky Německa Magaer Magazinu

Rozbor, důležité komentáře: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová ve vystoupení nezmínila aktuální ani budoucí ekonomický vývoj či monetární politiku. Lagardeová zdůraznila současnou éru řady komplexních a globálních krizí vyžadujících společné globální řešení. Naznačila očekávání rozdělení globálního světa v příštích letech, v kterém ale budou přicházet globální výzvy jako je změna klimatu, silnější migrace a rychlejší technologická změna. V této souvislosti a v souladu s předmětem vystoupení zdůraznila roli žen jako líderek světa s řadou znalostí a schopnostmi, různých společností nacházejících společná řešení. Včetně krizových dob. 

Ženy jsou podle Lagardeové schopnější než muži spolupracovat mezi různými sektory a disciplínami s širším obzorem a s větší schopností, moudrosti, soucitu, což inspiruje k větší důvěře a následování. Ženy si obecně podle Lagardeové vedli lépe při řešení koronavirové pandemie vzhledem k tomu, že jejich komunikační přístup dosáhl rovnováhy mezi vědou a empatií. Ženy podle ní často usilují o sdílení společných zkušeností, zapojují se s veřejností a řeší i zranitelné entity. Podle Francouzky pokud jsou ženy zapojeny v konfliktních jednáních vyplývající dohody jsou trvaleji a lépe implementovány. V bankovních radách pak podle Lagardeové diverzita vede k větší stabilitě, efektivitě i výnosům. Ženy jsou podle bankéřky ale stále málo zastoupeny ve vedení politických stran, firmách i v řídící radě Evropské centrální banky. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová ve vystoupení nezmínila aktuální ani budoucí ekonomický vývoj či monetární politiku. Lagardeová zdůraznila současnou éru řady komplexních a globálních krizí vyžadujících společné globální řešení. Naznačila očekávání rozdělení globálního světa v příštích letech, v kterém ale budou přicházet globální výzvy jako je změna klimatu, silnější migrace a rychlejší technologická změna. V této souvislosti a v souladu s předmětem vystoupení zdůraznila roli žen jako líderek světa s řadou znalostí a schopnostmi, různých společností nacházejících společná řešení. Včetně krizových dob. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia